Бурульку на ваші обидві хати! (Переспів з Шекспіра)

Цьогорічна зима не лише б’є температурні рекорди й радує поціновувачів зимових видів спорту, але загартовує й без того звиклих до пересування по місцевості з перешкодами людей.
Чернівецькі комунальники із запалом у очах звітують про кілометри строкатих мотузок, якими обперезані тротуари і дороги міста. Все це робиться, звичайно, винятково для людей, задля нашого блага і збереження залишків здоров’я. Такої кількості крижаних сталактитів, що звисають з дахів будинків, не пам’ятають навіть старожили. Щоправда, на відміну від кам’яних колег, що тисячоліттями спокійнісінько звисають у печерах і не потребують уваги комунальників, на крижані бурульки врешті вплине сила земного тяжіння і вони опиняться на тротуарах. Однак комунальникам до цього немає жодного діла. Вони пішли шляхом найменшого супротива: перетягнули небезпечні ділянки Чернівців застережними стрічками. І все. Жодних заходів ніхто не вживає.
Це усе б нічого, але тротуари, засипані метровими сніговими кучугурами (які також прибирати комунальні служби не поспішають), фізично не дають змоги обійти небезпечні ділянки. Тому єдиним шляхом для пішоходів залишається проїжджа частина. Як кажуть, з вогню та й у полум’я. Або ж тобі на голову впаде двадцяти кілограмова бурулька і в кращому випадку попсує кашкета, або є шанс потрапити під колеса автомобіля.
Реакція міської влади прогнозована: навіщо вивозити воду, якщо до літа і так все розтане?..
Про прибирання ж тротуарів взагалі не йдеться, благо, що люди поспішаючи на роботу самі втоптали сніг і проклали собі шлях до лікарняного ліжка.
Як нам розповіли в Лікарні швидкої медичної допомоги, з 1 січня до середини місяця до травмпункту лікарні зверталось з забоями кінцівок, переломами тощо в середньому по 60 осіб щодня. Лікарі у 15-20 випадках констатували переломи. Після 15 січня ситуація дещо покращилась і до травмпункту зверталось по 40-50 осіб. „З першого лютого ситуація знову ускладнилась і до травмпункту зверталось по 60 осіб, з яких у 25-30 постраждалих констатувались переломи”, – розповів Василь Стрілецький, лікар-травматолог травмпункту Лікарні швидкої медичної допомоги.
Практично усі ці люди можуть „подякувати” меру міста та керівникам комунальних служб, які по тротуарах, вочевидь, не пересуваються. Лікуватись же люди вимушені за власні кошти, перебувати на лікарняному (який почасти не оплачується), відкладати усі нагальні справи. І все це з „батьківського благословення” і голлівудською посмішкою нашого міського керманича.
Що цікаво, єдиний район міста, де дороги не нагадують крижані танкодроми, це Садгірський. Решта Чернівців може приймати чемпіонат світу з бобслею, крижані тротуари цілком вдовольнять найвибагливіших чемпіонів.
Олексій Микосянчик

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте